Home INFO Синот на Зафир Хаџиманов откри кога и каков ќе биде погребот на...

Синот на Зафир Хаџиманов откри кога и каков ќе биде погребот на неговиот татко

реклама:G Natural

Синот на легендариот Зафир Хаџиманов се обрати на Фејсбук и ги информираше сите почитувачи на неговиот татко дека погребот ќе се случи во среда на 7 април во алеата на заслужните граѓани во гробиштата во Белград.

Неговата урна ќе биде положена со скромна церемонија, а Васил додава дека кога ќе заврши пандемијата ќе приредат погреб како што и му доликува и како што тој сакал со песна и насмевка.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------