Home INFO Сите погледи беа вперени во него: Овој актер беше најоригинален на Мет...

Сите погледи беа вперени во него: Овој актер беше најоригинален на Мет Гала

реклама:Лето во Банско

Овогодинешната Мет Гала беше посветена на легендарниот креатор Карл Лагерфилд. Сите костими кои продефилираа на црвениот тепих беа инспирирани токму од животот и делата на Лагерфилд.

Актерот Џеред Лето одлучи да се појави како неофицијална маскота на настанот, па се појави во костум од Шупет, познатата мачка на Карл.

Маската беше совршено изработена, а 51 годишниот Лето прво прошета во мачешкиот костум изведувајќи пред камерите, за потоа да ја тргне големата глава со сини очи и да открие кој всушност се крие зад маската.

Во продолжение, погледенете дел од останатте костими на Мет Гала.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------