Home INFO Скандал: Душко Тошиќ, сопругот на Јелена Карлеуша нокаутиран на сплав во Белград!?

Скандал: Душко Тошиќ, сопругот на Јелена Карлеуша нокаутиран на сплав во Белград!?

реклама:Лето во Банско

Цела Србија бруи за наводната тепачка помеѓу двајца познати фудбалери, која се случила измунатиов викенд на еден белградски сплав.

Станува збор за фудбалерите Душко Тошиќ и Александар Пријович.

Тепачката се случила пред около стотина очевидци.

Наводно, Пријовиќ со друштво пристигнал на сплавот каде веќе бил Душко со своите пријатели. Штом го здогледал, Пријовиќ тргнал кон него и пред очите на сите гости започнале вербално да се навредуваат. Набрзо кавгата прераснала во физичка пресметка.

Според очевидците, Пријовиќ неколку пати го удрил Душко со тупаници, а тој иако жестоко се бранел во еден миг завршил нокаутиран на подот.

Пристуните гости морале да ги раздвојуваат, пренесува српски Курир.

По објавата во медиумите, Александар Пријовиќ ги деманираше овие приказни.

Неколку минути по неговата објава, се огласи и Тошиќ кој ја сподели фотографијата од Александар.

За потсетување, Душко Тошиќ во моментов работи како фудбалски менаџер, а Пријовиќ активно игра фудбал во Австралија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusko Tosic (@duskotosic)

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------