Home INFO СКАНДАЛ: Руски плагијатори го украдоа хитот на Тоше /ВИДЕО/

СКАНДАЛ: Руски плагијатори го украдоа хитот на Тоше /ВИДЕО/

реклама:G Natural

Откако години наназад нашиот пејач Владо Јаневски се служи со руските песни и од нив прави свои мега хитови, денеска сме сведоци на безобразна авторска кражба од Русија.

Популарната руска рок група ,,Землјане” во февруари оваа година,промовираше плагијат на хитот на нашата легенда Тоше Проески, ,,Боже чувај ја од зло”.

Песната ја претстави како своја, авторска и ја промовираше на Јутјуб.

Она што е катастрофално под линкот е наведен и авторскиот тим, каде што за музиката е потпишан Владимир Трушин, а пак под текстот потпишан е Владимир Киселев.

Дали ќе остане ова не казнето и какви мерки ќе се превземат веруваме ќе добиеме наскоро информација од оние кои што се задолжени за ликот и делото на Тоше.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------