Home INFO СКАНДАЛ: Се бара Шабан Шаулиќ да се откопа од гробот!!!

СКАНДАЛ: Се бара Шабан Шаулиќ да се откопа од гробот!!!

фото: Принт скрин ФБ
реклама:Велигден со Стаф

По само неколку дена откако пејачот Шабан Шаулиќ беше погребан, веќе почнаа коментари тој да биде ископан од гробот од Алејата на Великаните.

Едните од незадоволните се предводени од политичката група, другиот табор ги лечи своите фрустрации.

Овие две групи се соединиле заедно во кампањата за кое е многу малку е бизарна и е тешко да се пронајде прав збор кој би ја опишал мислата, Шабан Шаулиќ да биде ископан од гробот каде што почива.

Пораките кои сепишуваат на друштвените мрежи за оваа тема, толку се одвратни што никој нормален мозок тешко не може да ги оправда.

Во дел од овие коментари се вброија и неколку познати политичари и глумци, меѓу кои и српскиот лидер на Радикалите, Воислав Шешељ кој на Твитер напиша дека 1500 будали потпишало петиција да улицата Авда Карабеговиќ, да биде преименувана во Шабан Шаулиќ.

Бившиот лидер на Демократска партија Бојан Пајтиќ пак, по информацијата дека починал познатиот професор и академик Перовиќ, напишал „Ништо од медиумите ниту Алејата на Великаните„ алудирајќи на Шабан Шаулиќ.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------