Home INFO Скандал: Уапсена е хрватската пејачка Северина и се заканува затворска казна

Скандал: Уапсена е хрватската пејачка Северина и се заканува затворска казна

реклама:G Natural

Вчера попладнето, во Загреб е уапсена познатата пејачка Северина.

Како што пренесе „Јутарњи лист“, Северина е приведена откако загребската полиција добила барање од колегите од Сплит да ја приведат поради кривична истрага.

Наводно, причината е непримерна расправија која се случила во домот на мајката на пејачката, во Сплит а по пријава од сестрата на Северина.

Според сестрата Маријана, инцидентот се случил во текот на ноќта, еден час по полноќ, кога пред очите на нивната мајка, била нападната од пејачката.

Двете наводно почнале да се тепаат и си удирале шлаканици,а во еден миг Маријана паднала и од скали.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------