Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive СКАНДАЛ ВО НАЈАВА: Швалерката на Дејвид Бекам се појави на телевизија и...

СКАНДАЛ ВО НАЈАВА: Швалерката на Дејвид Бекам се појави на телевизија и откри детали за нивната врска (ВИДЕО)

реклама:Лето во Банско

Откако Нетфликс го промовираше документарецот за Дејвид Бекам јавноста започна да бара многу прашања од ситуации во животот на фудбалерот кои што им оставија впечаток.

на пример сите почна да ги интересира каде е љубовницата на Дејвит, Ребека Лус (46) па медиумите започнаа потрага по неа.

Од премиерата на документарниот серијал „Бекам“ во четири епизоди, Ребека Лус не може мирно да спие бидејќи е нападната од сите страни. Британските медиуми се занимаваат со нејзиниот живот по наводната афера во Шпанија со Дејвид Бекам, а нејзините социјални мрежи се преплавени со коментари.

Во неодамнешното интервју за „Дејли мејл“, Ребека изјави дека била во врска со Бекам и дека била негова љубовница. Во документарецот Бекам само зборува „кутар јас“. Не ја презеде одговорноста, може да кажува што сака, јасно ми е дека сака да ја заштити неговата репутација, но сега тој испадна жртва, а јас лажливка. Тој ѝ сугерира на Викторија Бекам дека страдала поради мене“, рече Ребека. За време на гостувањето во утринската програма на телевизијата ITV „GoodMorningBritain“ таа изјави дека попрво не би доаѓала во емисијата да зборува за своето минато.

@goodmorningbritain 'He's not denied it. He's never denied it.' Rebecca Loos speaks exclusively about her claimed affair with David Beckham, which resurfaced following the release of the 'Beckham' documentary on Netflix. #rebeccaloos #davidbeckham #kategarraway #richardmadeley #goodmorningbritain #gmb ♬ original sound – GoodMorningBritain

„Најмногу од сè, посакувам да не морам повеќе да зборувам за тоа. Го оставив тоа во минатото. Се обидов да ја игнорирам ситуацијата и да продолжам со мојот живот. Сепак, тоа навистина ми пречеше, особено неговиот агол на приказната, неговата наративност и како целата приказна манипулативна кон јавноста. Се покажа дека јас бев лошата личност. Се разбира, виновна сум, потребни се двајца за танго. Не е тој виновен, ние сме двајцата. Никогаш не негираше дека имал афера, рече дека моите обвинувања се смешни, тоа не е демант. Тоа е збор што адвокатите го советуваат да се каже за да се одвлече вниманието од вистината“, рече Ребека.

Во документарецот, Бекам не признал никакво неверство или нешто несоодветно, но рекол дека приказните се „ужасни“ и дека „секој ден му се гади од сè“. Да потсетиме, наводната афера, која тој секогаш ја негираше, наводно се случила во Шанија додека тој настапувал за Реал Мадрид. Лус во едно интервју во 2004 година тврдеше дека таа и тогашниот играч на Реал Мадрид имале афера зад грбот на неговата сопруга Викторија Бекам. Таа дури отиде дотаму што тврдеше дека често имале секс – но само кога тој го иницирал.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------