Home INFO Скандалозно: Аца Лукас се степал со својата девојка

Скандалозно: Аца Лукас се степал со својата девојка

реклама:G Natural

На почеток од годинава, поточно на 8 ми јануари, Аца Лукас направил огромен скандал во хотел во Црна Гора, каде физички се пресметал со својата девојка, извесна Николија Нина Лачевиќ од Подгорица.

Ацо и Нина наводно се гледале скоро една година и тоа икслучиво во Црна Гора, бидејќи и бил забранет влез во Србија, пишуваат српските медиуми.

Деталите за скандалозната тепачка Нина ги открила за српски Телеграф. Наводно расправијата започнала пред настапот на Аца во Будва каде, како што раскажала девојката пејачот немал многу желба за работа. За време на паузите од концертот Лукас и преговарал на девојката дека не гледала во него додека настапувал.

Кавгата кулминирала во хотелската соба по настапот, кога Аца ја обвинил Николија дека му го уништила настапот, а вербалната расправија преминала во тепачка.

Полицијата пристигнала во хотелот, но наводно девојката од жал не напоменала дека и физички била нападната од Лукас.

Но очигледно се предомислила па одлучила да ја сподели другата страна на приказната со новинарите.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------