Home INFO Скршен од болка се огласи синот на Зафир Хаџиманов на социјалните мрежи

Скршен од болка се огласи синот на Зафир Хаџиманов на социјалните мрежи

18
реклама:Лето во Банско

Откако балканот дозна за смртта на Зафир Хаџиманов голем дел од јавните личности негови соработници, пријатели секојдневно се опростуваат од легендата.

На својот Фејсбук профил неколку зборови напиша и синот Васил Хаџиманов:

-Татко ми Зафир почина,
неговото големо срце не успеа да ја извојува битката со оваа страшна болест.
Големо богадство од песни и ненадминливи улоги во филмот и театарот осави зад себе.
Тој несебично ја даваше својата љубов, поддршка и внимание на своето семејство и најблиските“, напиша синот на Зафир.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------