Home INFO СЛАТКАРИСТИКА: Само КАНАБИСОТ може да ја донесе Европа во Македонија (ВИДЕО)

СЛАТКАРИСТИКА: Само КАНАБИСОТ може да ја донесе Европа во Македонија (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Македонскиот Хип Хоп артист Слаткаристика од неодамна стана почесен 18-
ти член на Здружениото за канабис и зелени политики „Билка“.

По тој повод викендов во Универзална Сала го промовираше новиот спот и новата песна “Амстердам“.

На прес конференцијата Слаткаристика изјави дека дека треба да сме лидери во нашиот регион и дека само со легализација и декриминализација на канабисот ќе ја донесеме “Европа“ дома.

Слаткаристика се потпишува како автор на музиката и текстот, аранжманот го
потпишува продуцентот Иван Јованов – Iwayo а видео спотот беше изработен
од Мелем продукција. Со режисерската палга диригираше Огнен
Шапковски.

Видео записот за најновата песна на Слаткаристика е снимен на повеќе
урбани локации во Амстердам, вклучително и улицата на црвените фенери.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------