Home INFO Со дует со Елтон Џон, Бритни Спирс се враќа на музичката сцена

Со дует со Елтон Џон, Бритни Спирс се враќа на музичката сцена

реклама:Лето во Банско

Бритни Спирс се враќа на музичката сцена.

Јавноста наскоро ќе може да го чуе нејзиниот дует со Елтон Џон, односно преработка на неговата песна “Tiny Dancer” од 1971 година.

Наводно, песната е завршена минатата недела во студио во Беверли Хилс, а ќе биде објавена следниот месец.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------