Home INFO Со еден потег српските претставнички на Евровизија и возвратија на провокациите од...

Со еден потег српските претставнички на Евровизија и возвратија на провокациите од албанската (фото)

реклама:G Natural

„Ураганките“ годинешните претставнички на Србија на Евровизија го привлекуваат најголемото внимание врз себе откако настапија на втората полуфинална вечер и успеаа да се пласираат во вечерното финале.

Иако дел од коментарите во србија пред да замитант во Ротердам беа дека личат како „бугарски матурантки“ сепак на нивна сметка пристигнуваат куп понуди и позитивни критики.

И тие уживаат во славата но успешно успеваат и да се справат со некои провокации како што беше онаа од албанската претставничка која се фотографираше на пресот со симболот за голема Албанија.

Тие на настапот поточно Ксенија и возвратија со подигнување на трите прста и предизвика лавина од реакции и поддршка во својата земја.


По тој повод се огласи и татко и пејачот Ненад Кнез кој за новинарите изјави:
„Сметам дека секој учесник е амбасадор на својата земја и значи дека треба да биде коректен во секоја смисла па и политичка.Се што иритира треба да се третира како погрешно…“ – додава Кнез.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------