Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Со кој мозок милијардерката Кајли Џенер бара од фановите донации?! Следбениците бесни...

Со кој мозок милијардерката Кајли Џенер бара од фановите донации?! Следбениците бесни удрија по ријалити ѕвездата

реклама:Велигден со Стаф

Мејкап артистот Самуел Рауда кој воедно бил и познаник на милијардерката и ријалити ѕвезда Кајли Џенер неодамна доживеал тешка сообраќајна несреќа и за операција на мозокот му се потребни 60 000 долари.

Кајли сакајки да му помогне објавила стори на својот Инстаграм каде што бара од следбениците да донираат за парите да се соберат, но наиде на големи критики и лоши коментари.

Голем дел од следбениците коментираа дека таа е милијардерка и смешно е да бара толкава сума од фановите бидејки за неа тоа е ништо.

Имено Кајли донирала само 5000 долари што дополно ги разгневило фановите.

Како ли ќе се справи Кајли со овие осуди и дали ќе додаде за да се собере сумата сеуште не е познато.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------