Home INFO Со круна на главата Васил Гарванлиев ја отвори Евровизија 2021 (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Со круна на главата Васил Гарванлиев ја отвори Евровизија 2021 (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

реклама:Велигден со Стаф

Вчера во Ротердам започна евровизиското лудило каде што на официјалното отворање продефилираа сите земји учеснички па и нашата делегација додуша редуцицана заради короната на чело со Васил Гарванлиев со круна на главата.

Нашиот претставник очекуваме да настапи на 20 мај во втората полуфинална вечер а ако успее да влезе во финалето ќе настапи на 22 мај 2021.

Во продолжение погледнете дел од фотографиите кои членовите на нашата делегација ги објавија на нивниот Фејсбук профил:

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------