Home INFO Со оваа домашна смеса ќе ги избркате инсектите од дома и од...

Со оваа домашна смеса ќе ги избркате инсектите од дома и од дворот

реклама:G Natural

Со топлото време доаѓаат и здодевните инсекти, убодите од нив, чешањето и црвенилото.

За да се ослободите од нив, ви треба домашен рецепт.

Во пластично шише ставете два децилитри јаболков оцет и 200 грама шеќер со два децилитри вода. Исечете и кора од банана и додајте.

Се протресува и се става шишето отворено во дворот или на тераса, или пак дома.

Инсектите ќе бегаат.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------