Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Со помош на вештачка интелегенција и Цеца се подготвува насловната тема за...

Со помош на вештачка интелегенција и Цеца се подготвува насловната тема за филмот посветен на Џеј Рамадановси

реклама:Лето во Банско

Поминаа три години откако почина фолк пејачот Џеј Рамадановски.

Колегите сеуште споделуваат најразлични анегдоти и интересни моменти во своите интервјуа потсетувајки се на пејачот, но дефинитивно оваа година со премиерата на филмот кој ја раскажува неговата животна приказна уште долго ќе се памети Џеј и неговите хитови.

Премиерата ќе се случи на 6 декемри кога впрочем е годишнината од смртта.

Она што е познато дека Цеца ќе ја пее насловната тема на филмот, но и дека авторот на песната успеал преку вешштачка интелегенција да ја обработи и со гласот на пејачот.

Како тоа ќе звучи и колку успешно ја екранизираа животната приказна на Џеј ќе дознаеме тогаш.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------