Home INFO “Со раце ќе те задавам”: Северина ја нападнала директорката на училиштето во...

“Со раце ќе те задавам”: Северина ја нападнала директорката на училиштето во кое учи нејзиниот син

реклама:Велигден со Стаф

Северина не претанува да ги полни таблиодите.

Хрватскиот неделник “Nacional” објави скандалозни смс пораки кои наводно Северина и ги праќала на Лилјана Клингер, директорка во основното училиште каде учи нејзиниот син.

Како што пренесуваат хрватските медиуми, засегнатата директорка се обратила до хрватскиот министер за образование, бидејки како што објаснила, полицијата не реагирала кога го пријавила случајот.

Во текот на борбата за старателство над својот син, Северина наводно со смс пораки брутално ја навредувала директорката, нарекувајки ја со погрдни зборови и и се заканувала.

– “Би те задавила со раце, бабо”.
– “Стара, грда бабо, ќе седиш и ќе се тресеш како што јас се тресев додека ми го малтретираше детето”.
– “Ќе ти направам протест пред училиштето, не со мајките на кои децата од училиште им ги зима кој ќе стигне, туку на Фејсбук ќе соберам луѓе”.

Ова се само дел од пораките кои Севе и ги пратила на директорката.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------