Home INFO Со само еден потег, Џенифер Лопез ја разлути јавноста

Со само еден потег, Џенифер Лопез ја разлути јавноста

реклама:G Natural

Половина луѓето во светот се со ограничено движење и остануваат во своите домови, со цел да се заштитат од корона вирусот кој успеа да ја покори целата планета и да влее страв и паника

Во овој периот, од сите се очекува да ги почитуваат препораките за останување дома и да се одговорни.

И додека светот се бори со Ковид 19, популарната Џенифер Лопез тренира во затворена теретана.

Латино дивата и нејзиниот вереник Алекс Родригез веројатно добиле дозвола да тренираат во теретана во Мајами, иако истата била затворена за сите останати.

Парот е фотографиран како излегува по вежбањето, додека на влезот на теретаната стои натпис: Останете во своите домови.
Познато е дека Џеј Ло е позната по тоа што напорно вежба за да има затегнато тело, но овој потез никако не и е добар.

Во вакви моменти, популарните личности наместо привилегија, би требало да одберат одговорност и да покажат дека правилата не треба да се кршат.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------