Home INFO Сопругата на Новак Ѓоковиќ цензурирана и опомената од Инстаграм за лажни вести...

Сопругата на Новак Ѓоковиќ цензурирана и опомената од Инстаграм за лажни вести (фото)

реклама:G Natural

И сопругата на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ, се најде меѓу корисниците на социјалните мрежи кои се цензуруирани поради ширење лажни вести.

Имено Јелена објавила видео со тврдење дека 5г мрежата влијае во ширењето на корона вирусот и по само неколку часа од објавата добила бан и нејзиното видео било недостапно.

Еден од нејзините следбеници и напишал дека е многу недоговорно од неа да шири лажни тврдења пред милиони луѓе.

По неколку дена Инстаграм објави пост со информација дека имало видео со лажни информации и дека нивната точност е потврдена од независно тело.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------