Home INFO Сопругот на Александра Пријовиќ, бил во голема љубов со оваа актерка (ФОТО)

Сопругот на Александра Пријовиќ, бил во голема љубов со оваа актерка (ФОТО)

реклама:G Natural

Српската пејачка Александра Пријовиќ неколку години е во брак со Филип Живојиновиќ.

Пред врската и бракот со Александра , Филип бил поврзуван со многу девојки.

Но малкумина знаат која актерка била негова голема љубов пред Александра.

Филип четири години бил во врска со српската актерка Маја Манџука.

Се запознале во Америка а за кратко време почнале и да живеат заедно.

Врската им изгледала хармонична, се чинело дека се функционира во најдобар ред.

Но раскинале во 2015 година и тоа без некоја особена причина.


“Додека траеше љубовта, скоро четири години, ни беше убаво и бевме неразделни. До раскинување дојде по неколку дена разговор и ситни несогласувања. Не станува збор за трета личност. Едноставно сфативме дека помеѓу нас сепак има повеќе разлики отколку сличности. Му посакувам се најдобро на Филип” – изјавила во една прилика Маја.

Брзо по раскинувањето, Живојиновиќ започнал врска со Александра Пријовиќ, со која е во брак и има дете.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------