Home INFO Сопругот на Пинк раскажа за борбата на пејачката со корона вирусот (видео)

Сопругот на Пинк раскажа за борбата на пејачката со корона вирусот (видео)

реклама:G Natural

Во гостувањето во домашното шоу на Елен Деџенерис сопругот на пејачката Пинк, Кери Харт раскажа за борбата на пејачката со корона вирусот.

Имено тој спомнал дека од кога слушнале колку брзо се шири вирусот тие веднаш се изолирале и не оделе никаде освен на доктор и педијатар.

Но за несреќа и од нивната изолација сепак Пинк и нејзиниот син Џејмсон кој има 3 години биле заразени од вирусот.

Сепак најтешко го поднела Пинк која што имала астма и вирусот многу бргу ги нападнал нејзините бели дробови имала многу тешко дишење.

Пинк ги извести своите фанови на 3 април на Инстаграм но со тој пост ја критикуваше федералната влада што не ги ставила брзо на располагање тестовите за оваа болест.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------