Home INFO Сосема непознат за јавноста: Овој пејач ќе ја претставува Србија на Евросонг...

Сосема непознат за јавноста: Овој пејач ќе ја претставува Србија на Евросонг 2023

реклама:Лето во Банско

Младиот поп пејач Лук Блек ја однесе победата на српскиот избор за песна на Евровизија со песната „Само ми се спава“.

Лук Блек или Лука Ивановиќ од Чачак. Тој е кантавтор и прв соло изведувач со екслузивен договор со Universal Music Group.

Со авторска музика се занимавал од 2005 година. На 12 години почнал да пишува текстови, а на 16 да компонира музика и да пишува аранжмани.

Снимил 6 албуми, кои ги слушнале само неговите најблиски пријатели.

Овој млад уметник, кој е вник на минатогодишната евровизчка претставничка Констракта веќе 6 години живее и работи во Лондон каде и ја создал песната со која ќе се обиде да победи на Евровизија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------