Home INFO Спектакуларна венчавка синот на Цеца, Вељко и Богдана денеска ќе го изговорат...

Спектакуларна венчавка синот на Цеца, Вељко и Богдана денеска ќе го изговорат судбоносното „Да“

реклама:Велигден со Стаф

Во моментов во Белград се случува една од нај спектакуларните свадби на балканот.

Имено синот на фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска ќе го каже судбоносното „Да“ со својата долгогодишна девојка Богдана. За нивната љубов и врска сме пишувале многу пати, верувам дека она што и вас денеска ве интересира е свадбата и текот на случувањата околу неа.

Низ фотографии ви пренесуваме што се случуваше до сега на веселбата која што започна од утринава во 8:00 часот, а во моментов младите се пред црква.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------