Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Спектакуларно прогласување и сите во транс! Ова е победникот во „Ѕвездите на...

Спектакуларно прогласување и сите во транс! Ова е победникот во „Ѕвездите на Гранд“ (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Вчера се одржа финалето од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ на кое настапија 18 финалисти меѓу кои и двајца македонски учесници Марија Грујовска и Мите Стоилков.

Заради пандемијата и неколку месечниот прекин на шоуто оваа година победникот доби титула за две сезони 2020/2021.

Во весела но и напната атмосвера кај учесниците и ќирито односно менторите на натпреварувачите и во очекување на гласовите од телефонското гласање кое годинава беше пресудно за конечниот резултат годинешен победник да биде: Махир Мулалиќ од Босна кому ментор му беше Марија Шерифовиќ.

Доколку го пропуштивте пргласувањето погледнете како сето тоа изгледаше во видеото подолу…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------