Home INFO Србинот кој има контакт со цела естрада заразен со коронавирус

Србинот кој има контакт со цела естрада заразен со коронавирус

реклама:G Natural

Исто како и повеќето земји во светот, и соседна Србија се соочува со борбата со корона висурос.

Српскта естрада преку социјалните медиуми порачува да се седи дома.

Деновиве, многу естрадни фаци се во паника, откако се потврди дека најпознатиот естраден менаџер Бане Обрадовиќ е сместен на инфекивна клиника, позитивен на Ковид 19 и со воспаление на белите дробови.

Според Пинк.рс. неговата состојба е стабилна. Најстариот сим на Обрадовиќ е сместен во импровизираната болница во белградскиот саем, и се очекува да продолжи со домашно лекување.

Средниот негов син, според српските портали е во изолација и чека резултати од тестирањето, додека најмладиот син и сопругата Јована се во добра состојба.

Сопругата на Бане јавно изразила благодарност за поддршкат од пријателите во овој период.

Бане е менаџер, кум и најблизок пријател на Жељко Јоксимовиќ, а соработува со скоро цела српска естрада.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------