Home INFO Среќа во семејството на хрватскиот пејач: Се роди Алба Грашо!

Среќа во семејството на хрватскиот пејач: Се роди Алба Грашо!

реклама:G Natural

Хрватскиот пејач Петар Грашо стана татко!

Хана, неговата сопруга, ќерка на музичарот Тончи Хулиќ, на свет донесе девојче, кое според хрватските медиуми ќе се вика Алба.

Грашо и Хана неодамна стапија во брак, а врската ја обелоденија откако пејачот ја раскина 24 годишната љубов со Данијела Мартиновиќ.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------