Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Српскиот рапер Раста приведен во центарот на Белград а негоиот стан претресен...

Српскиот рапер Раста приведен во центарот на Белград а негоиот стан претресен од полицијата

реклама:G Natural

Откако во неколку наврати јавно виткаше џоинт и се фотографираше на социјалните мрежи српскиот рапер Стефан Ѓуриќ Раста денеска бил уапсен во центарот на Белград откако полицијата кај него нашла неколку пакетчиња марихуана.

Веднаш по апсењето е претресен и неговиот дом но сеуште нема информации дали таму е пронајдена марихуана или можеби дрога и што ќе биде одлуката по апсењето.

Да потсетиме дека пред неколку месеци дел од обожавателите оштро реагираа затоа што раперот конумирал марихуана дури и пред неговата малолетна ќерка, на што наиде на многу критики во јавноста.

View this post on Instagram

leto2019 🌴☀️🔥🚀

A post shared by STEFAN (@stefanrasta) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------