Home INFO Стигна директна конкуренција на платформата „Zoom“, Google meet“ ја гарантира безбедноста...

Стигна директна конкуренција на платформата „Zoom“, Google meet“ ја гарантира безбедноста на повиците

реклама:Лето во Банско

Дека ништо неможе да ги изненади во Google покажа и новата вест која што вели дека апликацијата „Zoom“ за заеднички видео повици која што доживеа огромна популарност за време на деновите во карантин доби дирекна конкуренција.

Имено од Google најавија дека нивната платформа „Google meet“ од сега ќе биде целосно достапна и бесплатна за сите нивни корисници.

Од компанијата велат дека до сега оваа апликација била достапна само за бизнис корисниците, а дека од сега на нивните корисници им нудат тотално безбедна можност за видео комференциски повици, за разлика од „Zoom“ каде се појавија куп недостатоци и хакерски напади.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------