Home INFO Стил кој ќе сакате да го ископирате: Кејт Мидлтон облечена по последна...

Стил кој ќе сакате да го ископирате: Кејт Мидлтон облечена по последна мода

реклама:Велигден со Стаф

Таа е една од најстилизираните припаднички на британското кралско семејство.

По летната пауза, Кејт Мидлтон им се врати на работните обврски.

За оваа прилика, Војводката блесна во беж сако и темно сини панталони со широки ногавици а сето ова го зачини со мала дамска торбичка.

Карактеристично за нејзиниот стил е што избегнува нападен накит, но овојпат таа одбра малку помасивни обетки кои дополнително го збогатија нејзиниот шик изглед.

Според реакциите на социјалните мрежи, овој совршен изглед на Мидлтон ќе биде репер стил за првите есенски денови.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------