Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive СТРАШНО: Јавен линч за ќерките на Јелена Карлеуша, хејтерите не запираат

СТРАШНО: Јавен линч за ќерките на Јелена Карлеуша, хејтерите не запираат

реклама:G Natural

Неверојатно е колку луѓето знаат да бидат злобни и со непромислени постапки да нанесат штета врз млади луѓе.

Во моментов она што им се случува на малолетните ќерки на Јелена Карлеуша е крајно безобразно и хејтерски.

Имено заради натпреварувачка во шоуто “Ѕвездите на Гранд” која била дискфалификувана а притоа и лошо коментирана од Карлеуша како дел од жирито, Атина(12) и Ника(11) почнале да добиваат куп недолични коментари на семејните фотографии на социјалните мрежи за што морала да реагира и Карлеуша со забрана на таа опција.

Откако на својот инстаграм-профил Кнежевиќ сподели коментар од нејзин обожавател кој ја навредува Карлеуша, Вања беше дисквалификувана од шоуто, со одлука на продукцијата. Коментарот на нејзиниот обожавател следел по острата критика која Вања ја доби од Карлеуша, како и од остатокот од жирито.

„Колку неправди треба да ми нанесат некои луѓе за да ги оправдаат своите постапки? Колку лаги ќе измислат за мене? Колку не сум им важна, а постојано пишуваат за мене. Пишуваат дека сум поддржала или одобрила нешто… Ајде, ве молам, испратете ми го тој коментар, таа приказна, во која Вања Кнежевиќ напишала дека ја одобрила таа содржина. На крајот на краиштата, сите коментираат, секој може да ги види коментаирте“, беше една од објавите на Вања на својот инстаграм-профил.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------