Home INFO Страшно невреме во Грција, омилените туристички дестинации пливаат во кал и вода...

Страшно невреме во Грција, омилените туристички дестинации пливаат во кал и вода (видео)

реклама:Лето во Банско

Грција вчера беше зафатена од силно невреме кое било проследено со интензивни врнежи од дожд.

На друштвените мрежи се споделуваат видеа од туристичките дестинации каде има и многу наши туристи.

Улиците се поплавени и уништени се објекти и плажи, но засега нема информација за повредени. На поголем дел од местата, ситуацијата со времето е веќе смирена.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------