Home INFO Свадба единствено под овој услов: Што требал да направи Аркан за да...

Свадба единствено под овој услов: Што требал да направи Аркан за да се венча со Цеца

реклама:G Natural

Свадбата на фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан и денес се смета за една од најголемите венчавки на познатите парови, па затоа и денес сеуште ја интригира јавноста.

Аркан и Цеца пред свадбата дале заедничко, ексклузивно интервју.

Аркан 20 дена пред свадбата, открил дека за да се ожени со Цеца морал да земе специјална потврда од Српската православна црква, бидејќи Цеца била помлада од него цели 21 година.

„Немам трема, иако не сум имал ваква свадба. Јас бев против голема свадба, но се е ова за нејзина љубов. Таа кажува дека сака еднаш да се венча и дека го сака сето ова. Таа е сепак девојка од село и сака вистинска, голема свадба. Ова мене ми е трет брак и трета среќа, мислам дека веќе нема да се женам. Сакам пет деца.“, изјавил пред свадбата Аркан.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------