Home INFO Тајна чувана со години: Овој хит на Тоше Проески крие трагична приказна

Тајна чувана со години: Овој хит на Тоше Проески крие трагична приказна

реклама:Велигден со Стаф

Тоше Проески зад себе остави многу хитови кои прераснаа во евергрини, а еден од нив е песната „Соба за тага“.

Поминаа над 15 години од издавањето на оваа песна, а откриена е и тајната приказна која се крие зад неа.

Наводно, текстот на песната е напишан од еден затвореник кој поради несреќна љубов завршил зад решетка. Стиховите на оваа песна ги напишал затвореникот кој го убил љубовникот на неговата девојка.

Песната односно текстот „паднале“ во рацете на Љиља, менаџерката на Тоше, која веднаш знаела дека ќе биде хит.

Ве потсетуваме на „Соба за тага“ и нашиот ангел, Тоше.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------