Home INFO Тајниот живот на Витни Хјустон: Ова била нејзината девојка!

Тајниот живот на Витни Хјустон: Ова била нејзината девојка!

реклама:G Natural

Екс сопругот на легендарната Витни Хјустон пред неколку години изнесе шокантни тврдења за приватниот живот на пејачката.

Имено, Боби Брајан изјави дека Витни била бисексуалка и дека била во врска со Робин Крафорд, нејзината долгогодишна најдобра пријателка и соработничка.

Оваа љубов имала несреќен крај и тој смета дека тоа бил еден од факторите што довеле таа да се предозира и да почине.

„Јас ја знам вистината. Бевме во брак 14 години и таа се ми раскажа. Навистина сметам дека Витни би била жива и денес, ако Робин беше прифатена во нејзиниот живот“, вели тој.

Витни со години ги негираше гласините дека е во врска со Робин, со која се запознала уште во Њу Џерси пред да стане славна.

Пејачката тогаш имала 16, а Робин 19 години.

Робин подоцна станала асистентка на Витни и креативна директорка и често се појавуваше со неа на јавните настапи.

Овие тврдења Боби Браун ги изнесе и во неговата автобиографија насловена „Every Little Step“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------