Home INFO Таткото на Бела и Џиџи Хадид има сериозен проблем (видео)

Таткото на Бела и Џиџи Хадид има сериозен проблем (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Таткото на славните манекенки Бела и Џиџи Хадид ,милионерот Мухамд Хадид (71) е познат градежен претприемач кој деновиве се соочува со сериозен проблем.

Имено, Мухамед мора да ја сруши големата вила во Бел Ера бидејќи судот донел таква пресуда, но тој нема пари за да го направи тоа.

Таткото на популарните и Бела и Џиџи Хадид останал пари а за да ја сруши својата вила мора да собере 5 милиони долари.

Градските тужители од Лос Анџелес побарале рушење на нелегално изградената вила затоа што е тврда и огромна, а судот во Санта Моника одлучил за цената.

„Мухамед не може да си го дозволи тоа“ – изјавил неговиот адвокат.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------