Home INFO Тие се блиски пријатели: Овој актер ќе биде кум на бебето на...

Тие се блиски пријатели: Овој актер ќе биде кум на бебето на Меган Маркл и принцот Хари

реклама:Лето во Банско

Странските медиуми откриваат кој ќе биде кум на бебето на славниот кралски пар, кое треба да се роди наредната година.

Според Daily Mail, таа чест ќе ја имаат Џорџ и Амал Клуни.

Според нив, семејството на Клуни е убедено дека актерот и неговата сопруга, адвокатката Амал ќе бидат кумови на детето на Меган и Хари, со оглед на тоа дека во периодов тие интензивно се дружат и го продлабочиле пријателството.

Меган и Амал со години биле добри пријателки, а по запознавањето, интензивно се дружат и шринцот Хари и Џорџ Клуни.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------