Home INFO Тинејџерскиот срцекршач официјално е зафатен: Се ожени Џастин Бибер!

Тинејџерскиот срцекршач официјално е зафатен: Се ожени Џастин Бибер!

реклама:G Natural

Идолот на милиони тинејџери, Џастин Бибер и неговата вереница Хејли Болдвин го кажаа „судбоносното да“.

Тие се венчале во четвртокот, само два месеци, откако Џастин и предложи брак на Хејли. Нивната веридба беше изненадување како за фановите, така и за нивните семејства.

Тие беа во врска, но се разделија во 2016 година, по што многу брзо двајцата продолжија со нови романтични односи. Од пролетва тие се повторно заедно и се вљубени и многу среќни.

 

View this post on Instagram

 

absolute best friend.

A post shared by Hailey Baldwin (@haileybaldwin) on

Интересното е дека дури и по нивната разделба во 2016 година, Џастин отворено изјавуваше дека се уште ја сака Хејли.

– Не сакам да брзам и да започнам нешто ново. Што ако Хејли сепак е девојката со која ќе се оженам еден ден? Не сакам да бидам со друга и еден ден ќе морам да се справам со тоа. Таквите работи тешко се преживуваат, изјави во една прилика Џастин.

Извори блиски до познатиот пејач изјавија дека тој секогаш имал силни чувства кон Хејли и дека и двајцата се познаваат многу добро, па нивната свадба всушност не е непромислен каприц.

Џастин и Хејли наскоро ќе имаат и црковна свадба, најавија истите извори за „Пипл“.

Хејли наводно не сака голема и помпезна свадба, но има многу романтични замисли за настанот.

– Сакам насекаде да висат светилки. Би било многу убаво, ако се случи во шумата, ја пренесува „Пипл“ нејзината изјава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------