Home INFO Тој едноставно знае како се прават милиони: Ова е новиот бизнис на...

Тој едноставно знае како се прават милиони: Ова е новиот бизнис на Саша Поповиќ

реклама:Велигден со Стаф

Иако според годините треба да е веќе во пензија, музичарот Саша Поповиќ е неуморен.

Откако пред неколку месеци ги продде своите акции во „Гранд“, Поповиќ и неговата сопруга влегуваат во нова бизнис авантура.

Според извори на српските медиуми, тие купиле неколку парцели во елитната населба Бежанијска коса, локација која е многу атрактивна. Наводно, Саша планира да гради луксузни апартмани од 100 тина метри, но и мопали апатрмани и студија.

Според медиумите од соседствотот, една од зградите иако сеуште е во изградб
Според неговите извори, една зграда од фирмата на Поповиќ е веќе распродадена, иако се уште е во изградба. Изворот додава и дека Сузана му се придружила на својот сопруг во нов семеен бизнис.

Сузана се префрли во продажба, тоа е дел од нејзината работа, а и Сале ужива во тоа, заклучува изворот, додавајќи дека Саша Поповиќ не може да биде класичен пензионер, поради што се свртел кон нова работа.а, веќе е распродадена.

Неговата сопруга Сузана е вклучена во делот на продажбата на недвижнините.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------