Home INFO Тој ме натера да се задолжам: Милица Тодоровиќ исплаќа огромен кредит, а...

Тој ме натера да се задолжам: Милица Тодоровиќ исплаќа огромен кредит, а настапи нема

реклама:G Natural

Се чини дека корона кризата најтешко ги погоди естрадните уметници.

Ноќниот живот го нема повеќе од половина година, а веројатно ќе почекаме за се да се врати во нормала.

Пејачите како кај нас, така и во регионот се соочуваат со финансиска криза, настапи нема, а дел од нив едвај врзуваат крај со крај.

На оваа тема, за српски Курир проговори пејачата Милица Тодоровиќ, која призна дека отплатува огромен станбен кредит.

Кредитот го искористила за да купи стан во елитна населба во српската метропола.

“Не можев со кеш да купам стан, јас никогаш добро не ги менаџирав парите. Подигнав кредит кој и понатаму го исплаќам. Станот воопшто не е ефтин, но многу сакав да живеам во близина на мојот кум Ставан Ангелковиќ. Тој ме натера да се задолжам со кредит”, изјави Милица за српски Курир, додавајќи дека сега за сега успева да ги плаќа ратите благодарение на заштедата која ја има.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------