Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive ТРАЧ КОЈ ГО ЗАПАЛИ БАЛКАНОТ: Марија Шерифовиќ се огласи по гласините дека...

ТРАЧ КОЈ ГО ЗАПАЛИ БАЛКАНОТ: Марија Шерифовиќ се огласи по гласините дека е во врска со младата Џејла

реклама:Велигден со Стаф

По шпекуациите во српските медиуми дека пејачката Марија Шерифовиќ е во врска со младата победничка на „Ѕвездите на Гранд“ Џејла Рамовиќ, конечно се реши и таа да ги прокоментира гласините во медиумите кои веќе неколку дена не престануваат да пишуваат за ова.

Иако Марија не толку често коментира трачеви овој пат решила да напише некоја реченица на својот профил на Инстаграм со оглед на тоа дека веќе во новите вести на порталите се цитираат и изјави од семејството кои тие не ги ни дале.

“Никогаш не беше тајна дека по натпреварот каде што учествуваше Џејла се разви големо пријателство меѓу нашите семејства, и нема да заврши заради ничии лоши или луди идеи или изјави.
Значи, сè што ќе прочитате е една голема лага.
Не е фер да му се ставаат зборови во уста на татко ми, човек кој моментално е во болница и чека операција. Затоа, срам да ви е за тоа, здраво на сите“, нашпиша таа.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------