Home INFO Трамп се скара со познатата манекенка!

Трамп се скара со познатата манекенка!

реклама:G Natural

Американскиот претседател Доналд Трамп честопати е критикуван од јавноста поради неговото однесување на социјалните мрежи.

Овојпат тој јавно ги нападна пејачот Џон Леџенд и неговата сопруга, моделот Криси Тајген, а во врска со реформите во делот на криминалната правда.

Трамп ги „извика“ пејачот и моделот дека не му дале довола поддршка во оваа реформа.

„Луѓе како здодевниот Џон Леџенд и неговата жена дрдорка сега зборуваат колку е добра реформата, но не ги видов кога требаше да се помогне да помине“, напиша Трамп.

Тајген пак, му „замери“ затоа што не ја означил во твитот, туку само ја спомeнал.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------