Home INFO Третман за 200 денари: Направете ја маската за лице на Кејт Мидлтон

Третман за 200 денари: Направете ја маската за лице на Кејт Мидлтон

реклама:G Natural

Кејт Мидлтон е вистинска модна икона кога станува збор за нејзиниот стил, но и инспирација за многу дами кога е во прашање беспрекорниот изглед на нејзината коса и кожа.

За војводката од Кембриџ се грижи цел тим на стилисти, сепак тајната на нејзината сјајна кожа ја имаме сите во нашиот фрижидер.

Дебора Мишел, личниот дерматолог на Кејт Мидлтон во шоуто „This Morning“ ја откри маската за лице која ја користи војводката.

Ова е рецептот за истата.

СОСТОЈКИ

– една тегла еуро-крем
– шеќер
– балсам за усни

ПОДГОТОВКА И ЕФЕКТ
Измешајте ги состојките се додека не добиете еден вид на пилинг. Со истиот еднаш во неделата тријте го лицето.

Доколку се сомневате во овој рецепт имајте на ум дека какаото од еуро-кремот е одлично за вашата кожа и е вистински антиоксиданс.

Во исто време шеќерот ќе ги отстрани вашите мртви клетки, а балсамот нема да дозволи да се појави црвенило на вашата кожа.

Дамите овој кралски пилинг го оценуваат со 4 од 5 ѕвезди.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------