Home INFO Цела Србија коментира за новата тетоважа на Вељко Ражњатовиќ (фото)

Цела Србија коментира за новата тетоважа на Вељко Ражњатовиќ (фото)

реклама:G Natural

Вељко Ражњатовиќ, синот на Цеца Ражњатовиќ и Жељко Ражњатовиќ Аркан, се пофали со новата тетоважа и ја разбранува српската јавност.

View this post on Instagram

????

A post shared by ACE ???????? Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

Тој на десната надлактица, веднаш над грбот на “Тигрите”, го истетовирал ликот на Гаврило Принцип како пука со пиштол.

Со оглед на коментарите, овој потег им се допаднал на неговите фанови.

Србите Гаврило Принцип го сметаат за борец за слободата на сите јужни Словени од империјалистичката окупација. Тој во Сараево, извршил атентат врз австро-унгарскиот престолонаследник Франц Фердинанд, што било повод за почеток на Првата Светска Војна еден месец подоцна.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------