Home INFO ЦЕЛИОТ БАЛКАН ПЕЕШЕ СО БРЕНА: Со два спектакуларни концерти во Белград, Лепа...

ЦЕЛИОТ БАЛКАН ПЕЕШЕ СО БРЕНА: Со два спектакуларни концерти во Белград, Лепа Брена го прослави 58 роденден (ФОТО и ВИДЕО)

реклама:Лето во Банско

Големата музичка ѕвезда Лепа Брена вчера и завчера одржа 2 спектакуларни коцерти во преполната белградска Арена каде што воедно го прослави и својот 58 роденден.

Голем број нејзини најверни фанови ги пееа заедно со неа нејзините најголеми хитови кои ги одбележаа нејзините 35 години успешна кариера.

На бината се појави од плафонот седејки на огромна ѕвезда, дочекана со огромна овација ги започна и двата концерта редејки ги хитовите кои ги пееше заедно со целата публика.

Спектаклот покрај Брена го надополнија и двете групи на танчери, големиот хор, придружните вокали, големиот бенд, многу музичари, акробати…

На крајот од концертот целото семејство Живојиновиќ: Бобо, Филип, Стефан, Виктор и Александра и се придружија на сцената на Брена да и го честитаат роденденот и да ја поздрават публиката.

View this post on Instagram

#LepaBrena #StarkArena

A post shared by Ivan Civrić (@ivancivric) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------