Home INFO Туширање само еднаш неделно, еве зошто!

Туширање само еднаш неделно, еве зошто!

реклама:G Natural

Принцот Хари, Џесика Симпсон, сестрите Олсен се во таборот на поддржувачи на најновиот западен тренд ,,Cleansing reduction,,.

Германскиот часопис го истражуваше овој тренд и правилата кои ги налага, и откри дека неговите поборници се тушираат само еднаш неделно.

Дерматолозите немаат ништо против – велат дека со секојдневното туширање и бањање се тенчи заштитниот слој на кожата и сe пореметува природната флора на кожата.

Поддржувачите на новиот тренд сметаат дека бањање еднаш неделно е сосема доволно, впрочем како што било вообичаено пред неколку децении.

Секојдневното туширање, според нив, е мода воведена во последните неколку години, која треба да се напушти!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------