Home INFO Убавината е наследна: Ова е постарата сестра на Емина Јаховиќ (фото)

Убавината е наследна: Ова е постарата сестра на Емина Јаховиќ (фото)

реклама:Велигден со Стаф

Пејачката Емина Јаховиќ е една од најубавите естрадни дами во регионот.

Убавината во семејството Јаховиќ очигледно дека е наследна, а тоа го потврдува постарата сестра на Емина.

Пејачката на обжавателите на Инстаграм им ја покажа постарата сестра Сабина Јаховиќ.

„Јас и мојата постара сестра, иако таа не изгледа како да е постара. Академски граѓанин во семејството. Дозволете ми да ве запознаам со докторката Сабина Јаховиќ“, напишала Емина под фотографијата.
Од оваа фотографија лесно може да заклучиме дека дамите наликуваат една на друга, а убавината е неминовна.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------