Home INFO Урнебесно видео: Евровизија во Индија, спиеш ли мирно Констракта (видео)

Урнебесно видео: Евровизија во Индија, спиеш ли мирно Констракта (видео)

реклама:G Natural

Се прашувате како би звучела песната на Констракта во народна верзија?
На социјалните мрежи се шири видео од прослава каде пејачката ја пее популарната „In corpore sano“ во нејзина, фолк верзија.

Тоа звучи вака:

Оваа урнебесна верзија на песната која ја претстави Србија на овогодинешниот Евросонг доби бројни коментари…

“Евровизија во Индија”, “Ова е доказ дека пијаните гости не го слушаат текстот на песните” – се само дел од мислењата на лицата кои го прегледаа видеото!

Кое е вашето мислење?

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------