Home INFO Урнебесно видео: Кога на свадба ќе ти ја побараат песната на Констракта

Урнебесно видео: Кога на свадба ќе ти ја побараат песната на Констракта

реклама:G Natural

„In Corpore Sano“, песната која ќе ја претставува Србија на Евровизија стана вистински хит.

Хитот на Констракта, освен што е еден од најслушаните на Јутјуб платформата, почна да се изведува и на свадбените прослави.

Откако пејачката Ана Ѓуриќ, попозната како Констракта, беше избрана да ја претставува Србија на годинашното издание на Евровизија, нејзината песна „In Corpore Sano“ стана вистински хит во регионот.

Српскиот пејач Слободан Батјаревиќ – Цобе сподели видео од една ромска свадба каде младенците го замолиле ја отпее евровизиската песна на Констракта.

Како тоа звучи, погледнете во видеото подолу!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------