Home INFO Уште една легенда се бори со короната, Предраг Живковиќ Тозовац хоспитализиран во...

Уште една легенда се бори со короната, Предраг Живковиќ Тозовац хоспитализиран во тешка состојба

реклама:Лето во Банско

Легендарниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац вчера бил хоспитализиран заради компликации од корона вирусот.

Откако сите балкански медиуми ја пренесоа веста за неговата тешка здравствена сстојба тој смогна сили и даде своја изјава:

„Точно е дека завршив во болница поради коронавирус, но многумина во моментов се борат со овој проблем. Веќе не е никаква голема вест дека некој е позитивен на коронавирусот, туку дека е негативен“, изјавил Тозовац од болница.

Тој додал дека иако ситуацијата е сериозна тој сепак е оптимист дека ќе се спаси за кратко време.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------