Home INFO Утре бидете дел од музичкиот спектакл со најголемите светски ѕвезди

Утре бидете дел од музичкиот спектакл со најголемите светски ѕвезди

реклама:G Natural

Утре во 20 часот подгответе се за он-лајн концертот со најголемите светски ѕвезди насловен: „Еден свет…Заедно дома“ на кој свое учество најавија: Пол Макартни, Стиви Вондер, Били Ајлиш, Алиша Кис, Селин Дион, Камила Кабељо…

Меѓу дел од организаторите е Лејди Гага а ова шоу е наменето за признание на здравствените работници но и за обезбедување на сретства наменети за фондациите што се борат со корона вирусот.

Ќе го пренесуваат многу светски телевизии но исто така ќе може да се проследи и на најпознатите интернет платформи: Јутјуб, Твитер, Инстаграм…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------